Domy letniskowe, Łeba

Zespół 2 domków letniskowych powstał w rejonie Łeby. Celem naszej koncepcji projektowej było wkomponowanie budynków w otoczenie i porastającą działkę zieleń, tak, by zachować ład przestrzenny i urok nadmorskiego krajobrazu.

Lokalizacja domków na działce była wyznaczony przez istniejące na niej wcześniej zabudowania. Projektując układ funkcjonalny braliśmy jednak pod uwagę to, by budynki mogły funkcjonować niezależnie od siebie – strefa dzienna każdego z domków i towarzyszący im rozległy taras zostały zlokalizowane w sposób zapewniający intymność, co pozwala na komfortowe spędzanie czasu w przypadku wynajmu przez niezależnych użytkowników.

Każdy z domków ma podobny układ funkcjonalny – na parterze strefa dzienna, na antresoli sypialnie, doświetlone przez okna połaciowe i elewacyjne. Głównym materiałem budowlanym i wykończeniowym jest drewno – zbudowane z niego są zarówno domki, jak i towarzyszące im tarasy. Dwuspadowy dach pozwolił na montaż instalacji fotowoltaicznej, wspomagającej podgrzewanie wody.